Z Krnova přes Cvilín na Šelenburk

Nad městem Krnovem se tyčí kopec Cvilín (Přední a Zadní).

Na Předním kopci stojí kostel Panny Marie Sedmibolestné a kousek vedle Liechtensteinova rozhledna. Z vlakové zastávky Krnov-Cvilín vede turistická značka přes všechny „cíle“ až k vlaku v Úvalně. Za projití stojí určitě i centrum Krnova s radniční věží, na jejíž střeše se pravděpodobně vyřádil zdrogovaný milovník barevných čtverečků, přes Krnovský zámek s prima kavárenským posezením. DSC_0110Při výstupu na Přední cvilínský kopec určitě každý uvítá přípravu v hospůdce Cvilínce u paty 222 schodů ke kostelu na jeho vrcholu. Okolo kostela jsou rozestavěny ikony s křížovou cestou, socha jakési zbožné ženy a kříž.

Circa 200 metrů severně od kostela se na okraji vrcholu kopce tyčí samotná rozhledna, ze které lze spatřit centrum Krnova, Petrův rybník, rozhlednu Hanse Kudlicha u Úvalna, zříceninu hradu ŠelenburkBeskydy či Jeseníky s horou Praděd. Nakouknout můžete i do Polska na ves Bliszczyce.(1

Po návratu ke kostelu se po zelené značce dostanete kolem penziónu/restaurace Šelenburk ke zřícenině hradu Šelenburk, který se taky může pyšnit pěknými výhledy ze zdí.

Přes Krnov a Cvilín na Šelenburk

Letní procházka ze Cvilínského nádraží, přes potní kostel a rozhlednu na Předním cvilínském kopci na zříceninu hradu Šelenburk a zpět.


[SL – zapnout/vypnout slideshow, FS – celá obrazovka]


(1 Cvilín (rozhledna). In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001-2013, 6. 7. 2013 v 20:54 [cit. 2013-09-01]. Dostupné z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Cvil%C3%ADn_(rozhledna)


KOMENTÁŘE:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.